15 Temmuz Şehit Ve Gazileri Anısına

            15 Temmuz Şehit ve Gazileri Anısına İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Halk Sağlığı Müdürlüğümüzce hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenlenmiştir. Bu etkinlikler kapsamında;

            11 Temmuz 2017 tarihinde basın mensuplarımıza yönelik düzenlenen toplantı ile Müdürlüğümüzün 2017 yılı ilk 6 aylık faaliyetleri basına anlatılmış, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Haftası kapsamında Şehit ve Gaziler Anısına düzenlenecek olan Bisiklet Turu ile ilgili bilgilendirmede bulunulmuştur.

            12 Temmuz 2017 tarihinde Anıtpark Meydanında İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürümüz Dr.Mustafa ÖZYÖRÜK'ün başkanlığında hafta dolayısıyla gerçekleştirilecek olan etkinliklerimizin açılış programı yapıldı.

            İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Bisiklet Kulübü'nün katılımlarıyla yaklaşık 100 kişilik bisiklet ekibi açılış töreninin ardından bisikletleriyle ilk olarak Düzce Şehitliği ardından 15 Temmuz şehidimiz Ufuk BAYSAN'ın kabri ziyaret edilerek, Kuran'ı Kerim okundu. Daha sonra bisiklet ekipleri buradan yola çıkarak Gümüşova ve Cumayeri ilçelerine geçtiler. Aynı gün il genelinde başlattığımız Bisiklet Kardeşliği Projesi kapsamında Suriyeli ve Iraklı mülteci çocuklar ile Türk çocuklarını Müdürlüğümüz çatısı altında biraraya getirdik.

            Bisiklet turumuzun ikinci gününde ilk olarak Gölyaka ilçesi, ardından Çilimli ilçelerine gidildi. Aynı gün İl Sağlık Müdürlüğü katında 15 Temmuz konulu sergi açıldı.

            Bisiklet turunun üçüncü gününde Münih'ten Ankara'ya gidecek olan  bisikletli ekibi, Anıtpark Meydanında karşılanarak İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürümüzü Makamında ziyarette bulundular. Aynı grup, ilçe ziyaretlerimiz kapsamında Kaynaşlı'ya geçişimizde bize eşlik ettiler.

            Kaynaşlı ziyaretimizin ardından Ankara'ya gidecek olan ekibe refakat etmesi için Müdürlüğümüzce ambulans ve sağlık ekibi desteği verildi. Düzce İl Sağlık Müdürlüğü olarak günün anısına yaptırmış olduğumuz 15 Temmuz temalı tişörtlerimizi de Ankara'ya göndererek TBMM Başkanımız İsmail KAHRAMAN'a teslim edilmesi sağlandı.

            Kaynaşlı ziyareti sonrasında Yığılca ilçemize geçilerek, Belediye Başkanı Muzaffer YİĞİT'e Türk Bayrağı ve Bisiklet hediye edildi.

            15 Temmuz günü bisiklet ekiplerimiz Akçakoca'ya geçerek, 15 Temmuz nöbetini kamp kurarak, tuttular. Gün boyunca UMKE Ekipleri, Sağlıklı Yaşam Araçları ve Organ Bağışı standları açılarak bilgilendirmeler yapıldı. Akşam saatleri itibariyle de Düzce Kan ve Organ Veriyor Hayat Kurtarıyor temalı etkinlikler kapsamında sağlık çalışanları öncülüğünde  220 vatandaştan kan bağışı alındı.

            Daha sonra il genelinde faaliyet gösteren tüm birimlerimiz ile Anıtpark Meydanında düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine katılım sağlandı.

 

            Müdürlüğümüz bünyesinde gerçekleştirilen ve dört gün süren bisiklet etkinlikleri kapsamında toplam 300 km yol kat edildi.

 

 

Sağlık Uygulamaları