15 Temmuz Anısına Bisiklet Turu Etkinlikleri Başladı

İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Şehitleri Anısına düzenlenen Bisiklet Turu Etkinlikleri Anıtpark Meydanında düzenlenen açılış töreni ile başladı. İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürümüz Dr.Mustafa ÖZYÖRÜK açılış konuşmalarında; 15 Temmuz'un üzerinden bir yıl geçtiğini ve bu günün Türk milletinin birliğine, dirliğine hizmet eder hale geldiğini söyledi.15 Temmuz’un dışarıdan kaynaklı bir çete hareketi olduğunu, şehitler zincirimize yeni halkalar katıldığı, gaziler kervanına yeni gazilerimizin katıldığı, bundan sonrası için hep birlikte tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet için bütün insanlığa barış, adalet ve özgürlük için çalışacaklarını belirtti. Ayrıca 15 Temmuz Şehitleri Anısına Bisiklet Turları kapsamında hergün çeşitli etkinlikler düzenleyeceğini belirtti.

Açılış konuşmaları sonrası bisiklet ekibi şehitliğimizi ve Gölbaşı Özel Harekat Merkezi'ne düzenlenen saldırıda şehit olan 4. Sınıf Emniyet Müdürü Ufuk Baysan'ın mezarını ziyaret etti.

İl Sağlık Müdürümüzün liderliğinde İl Kültür Turizm Müdürü Özcan BUDAK ve Bisiklet Kulübü temsilcileri, Gençlik Merkezi, sağlık personelleri, vatandaşlar ve öğrencilerin katılımıyla Gümüşova ve Cumayeri ilçelerine bisikletlerle gidilerek farkındalık oluşturuldu.

 

 

Sağlık Uygulamaları