Müdürlüğümüz Çalışanları İftarda Buluştu

             Düzce İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğümüz tarafından çalışanlarımıza yönelik Kalıcı Konutlar'da bulunan Lavinya'da  iftar programı düzenlenmiştir.

             İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa ÖZYÖRÜK’ün ev sahipliği yaptığı iftar programımıza Vali Yardımcısı Sayın Hasan BAĞCI, Bolu İl Sağlık Müdürü Sayın Seraceddin COM, Kaynaşlı Belediye Başkanı Sayın Erol BAYRAKTAR’ın yanı sıra kurum müdürleri ve sağlık çalışanlarımız ile aileleri katılmıştır.

 Programda konuşan İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürümüz ÖZYÖRÜK, “Bu dünyada yaptığımız her şey yarın karşımıza çıkacak. Gecemizi gündüzümüze katarak insanlığa faydalı işler yapmaya çabalıyoruz. Bu itibarla göreve başladığımızdan bugüne sizlerden beklentilerimizde çok yüksek oldu. Bundan sonrada yüksek bir hızla çalışmaya devam etmeyi umuyoruz.”dedi.

  ÖZYÖRÜK, geçtiğimiz yıl 15 Temmuzda ülkemizin büyük bir badirenin eşiğinden döndüğünden bahsederek çalışanlarımıza ithafen, “İçimizdeki beyinsizlerin yüzünden büyük bir uçurumun kenarından döndük. Yüce rabbimiz bize merhamet etti. Bahçemize bağladığımız bir köpek neredeyse kudurmuş ve bize saldırmak üzereydi. Bundan kurtulmuş olmamızdan dolayı biz gece gündüz 24 saat çalışsak yinede azdır. Yeni Türkiye’yi kurmaya başladığımız bu günlerde hepimize ciddi görevler düşmektedir. Her birimiz bu görevin kutsallığını hiçbir zaman unutmadan yüksek bir gayretle çalışmaya devam etmemiz gerekiyor. Önümüzde yapılacak çok büyük işlerimiz var, her birimiz kendimiz için değil Allah rızası için çalışmaya gayret edeceğiz.” dedi.

 

ÖZYÖRÜK konuşmasını şöyle tamamladı;

 

“İlimizde soluduğumuz havanın her gramı tertemiz oluncaya kadar, içtiğimiz her yudum suyun en küçük bir kirliliği olmayıncaya kadar, ilimizde yılda binden fazla yaptığımız sevklerin sıfıra düştüğünü görünceye kadar hiç durmadan çalışmak zorundayız. Bu itibarla bundan sonra sizlerden beklentilerimiz daha da yüksek olacak dedi.

 Sözlerime Mevlana’nın bir sözüyle son veriyorum, ‘Vakti şerifler hayrola, hayırlar fethola, şerler defola, ramazan bayramınız mübarek ola’.”

 Konuşmaların ardından, Bisiklet Kardeşliği Projemiz kapsamında Suriye ve Iraklı misafirlerimizin İstiklal Marşımızı ezberleyen çocuklarına bisiklet hediye edildi.

 

 

 

 


 

 

Sağlık Uygulamaları