Teog Birincilerine Bisiklet

              Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen fiziksel aktiviteye teşvik programı kapsamında İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan “Fiziksel Aktivite İmkanlarının Geliştirilmesi “ İşbirliği Protokolü kapsamında 13/06/2017 tarihinde Düzce Valiliği Konferans salonunda Sayın Valimiz Zülkif DAĞLI’nın katılımlarıyla 24-25 Mayıs 2017 tarihinde yapılan TEOG sınavında tam puan alan 52 başarılı öğrencimize bisiklet hediye edilmiştir.

 

            “Yaz kış demeyecekler”
  Törende konuşan Düzce İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa ÖZYÖRÜK program kapsamında il Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak il genelinde yaz kış demeden farklı etkinlikler düzenlediklerini belirterek, “Sağlık bakanlığımızın uzun süreden beri yürüttüğü fiziksel aktiviteye teşvik programı kapsamında ilimizde fiziksel aktivite etkinliklerini düzenlediklerini. Ayrıca kış aylarında da fiziksel aktivite etkinliklerine devam edileceğini belirtti.

 

İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik haftası törenlerine katılan gençlerimize ve sporcularımıza Fiziksel Aktivitenin teşvik edilmesi amacıyla Bisiklet hediye edildiği, ayrıca mülteci çocuklarımız için başlattığımız bisiklet kardeşliği projemiz ile çocuklarımıza bisiklet hediye edildiği, bu etkinliğin tüm projelere entegre etmeye çalıştıklarını belirterek, bugün ise İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün bir projesi olan TEOG’da tam puan almış sınavlarında ve okullarında başarılı olmuş çocuklarımıza birer bisiklet hediye ediyoruz. Ülkemizin bu çocuklarımızdan çok büyük beklentisi var öncelikle benim çocuklarımızdan isteğim yaşamları boyunca insanlıkta ve erdemde de birinci olmaları dır diye konuştu.

 

  “Sadece bedene değil ruha hitap edecekler”

 

 ÖZYÖRÜK İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak vatandaşlarımıza fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılması ve geliştirilmesinin yanısıra  çok önem verdiğimiz bir çalışma daha başlattıklarını belirterek ruh ve gönül hareketi adı altında hayata geçirilecek bu proje ile sadece bedenlerimizi değil ruhlarımızı da doyurarak bedensel ve ruhsal sağlığımızı korumayı hedeflediklerini belirtti.  

 

 

 

 

Sağlık Uygulamaları