İL SAĞLIK VE HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TARAFINDAN SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZDAN OLUŞAN BİSİKLET EKİBİ OLUŞTURULMUŞTUR

 

İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürümüz Dr.Mustafa ÖZYÖRÜK’ün destekleriyle İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğümüz ve bağlı birimlerinde görev yapan sağlık çalışanlarımızdan oluşan bisiklet ekibi oluşturulmuştur. Bisiklet ekibimiz İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğümüzce ilimiz genelinde düzenlenen faaliyet, etkinlik ve kampanyalara katılacaklardır.

İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürü Dr.ÖZYÖRÜK günlük hayatımızda fiziksel aktivitenin önemli olduğunu, günümüzde insanlarımızın giderek daha hareketsiz bir yaşam tarzını benimsemesinin özellikle vücudumuz üzerinde olumsuz etkilere neden olduğu, vücut ağırlığının artışı ile başta Obezite olmak üzere kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, diyabet, osteoporoz vb. gibi kronik hastalıkların görülme sıklığının arttığının unutulmaması gerektiği, fiziksel aktivite alışkanlığının, her yaşta sağlığımıza yararlı olduğunu, düzenli fiziksel aktivitenin, çocukluk çağından itibaren alışkanlık haline gelmesi gerektiği belirterek, egzersizi yaşamımızın vazgeçilmez bir parçası haline getirmek ve en azından her birey için günlük bedensel aktivite miktarını arttırmak bireysel sağlığımızın korunması ve ileride karşılaşılacak sağlık tehditlerinin azaltılması konusunda oldukça büyük öneme sahip olduğunun unutulmaması gerektiği belirtti.

 

İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak Müdürlüğümüz bünyesinde kurulan Bisiklet ekibimizin de özellikle ilimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlar ile halkımıza fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılmasında noktasında öncülük edeceğini belirtmiştir.

Sağlık Uygulamaları