Merkez Ve İlçe Toplum Sağlığı Merkezlerinin Ebys Sistemine Geçişi Gerçekleştirildi

 

                Düzce İl Sağlık Müdürlüğümüz belgelerin üretim, kayıt, erişim ve muhafaza işlemlerini belli bir plan dahilinde yürüterek, kayıtlı bilgilerin olabildiğince etkili bir biçimde işleme konmasını sağlayan Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) yi tüm Merkez ve İlçe Aile Sağlığı Merkezlerinin geçişini gerçekleştirilmiştir.

                 Sağlık Bakanlık Merkez Teşkilatı ile EBYS’ye dahil olacak İl Müdürlükleri arasındaki resmi yazışmalar ile İl Müdürlüklerinin kendi aralarında yapacağı yazışmaların elektronik ortamda yapılması sağlanarak yazışmaların standartlaşması, sevk, paraf ve onay sürelerinin kısaltılması, harcanan emek, zaman ve kırtasiye maliyetlerinden tasarruf edilmesi ve evrakların sağlıklı bir şekilde arşivlenmesi sağlanacaktır.
                  İl Müdürümüz Dr. Mustafa ÖZTÖRÜK' de konu ile ilgili olarak kullanmış olduğumuz EBYS sistemini toplam 51 ilçe Aile Sağlığı Merkezi ve 62 il Merkezimizdeki Aile Sağlığı Merkezi'nin 12 Mayıs  itibariyle EBYS sistemini kullanmaya geçtiğini belirtti. Sistemin internet üzerinden kullanılması nedeniyle zaman ve mekân kısıtlamasının olmadığına dikkat çeken ÖZYÖRÜK“Artık masa başında evrak inceleyip imzalama dönemi sona eriyor, elektronik ortamda hazırlanan belgeleri akıllı telefonunuzdan, tabletinizden veya bilgisayarınızdan inceleyerek, e-imzanız ile imzalayıp, ilgili kuruma gönderebiliyorsunuz. Böylece bilgi ve belgeye ulaşılabilirlik artarken, yönetici ve çalışanların emek ve zaman kayıpları önemli ölçüde azalıyor” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

Sağlık Uygulamaları