İL SAĞLIK VE HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI-GENÇLİK HAFTASI ETKİNLİĞİNE DESTEK SAĞLANMIŞTIR

 

15-19 Mayıs tarihleri arasında ülke genelinde olduğu gibi ilimizde’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı-Gençlik haftası olarak kutlanmıştır.

İlimizde Gençlik Haftası 15 Mayıs günü Düzce Belediye önünden başlayıp Anıtpark meydanına kadar Gençlik Yürüyüşü ve akabinde anıtpark’ta yapılan çelenk koyma töreni ile başlamış olup; yürüyüşe ve törene İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü personellerimiz katılım sağlamıştır.

Hafta boyunca Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü koordinasyonunda ilimiz genelinde çeşitli kültürel faaliyetler, gösteri programları ve spor müsabakaları düzenlenmiştir.

            Gençlik Haftası kapanış töreni 19 Mayıs Cuma günü Düzce 18 Temmuz kapalı spor salonunda Düzce Valimiz Sayın Zülkif DAĞLI, İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü yöneticileri ve halkımızın yoğun katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir..

İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürümüz Dr.Mustafa ÖZYÖRÜK Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı-Gençlik haftası programında öncelikle çocuklarımız ve gençlerimizle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu,  milli ve manevi değerlere saygılı, görev ve sorumluluk bilinci gelişmiş, kendini ifade edebilen ve toplumla bütünleşmiş sağlıklı nesiller yetiştirilmesin günümüz türkiyesinde çok önemli olduğu vurgulamıştır. ÖZYÖRÜK bu bağlamda Gençlik Haftası kapsamında Müdürlük olarak yürüttüğümüz “Sağlığını Seç Harekete Geç” projesi kapsamında Tiyatro, Şiir ve Müzik gruplarından temsilcilere, Milli Eğitim Bakanlığının yürüttüğü Nasıl Bir Gençlik Projesine ilimizden katılan öğrencilere, gençlik haftası kapsamında düzenlenen spor müsabakalarında derece girenlere ve 2016 yılında Türkiye ve Dünya çapındaki spor müsabakalarında dereceye giren sporcularımız olmak üzere toplam 151 adet bisiklet dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

          

 

 

 

Sağlık Uygulamaları