8 MART KADINLAR GÜNÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLADIK

              İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürümüz Dr. Mustafa ÖZYÖRÜK 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olması münasebetiyle günün anlam ve önemini vurgulayarak tüm personelleri odalarında ziyaret ederek Dünya Kadınlar gününü karanfillerle kutladı.

           Ayrıca Düzce Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şubesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında "Sağlıklı Kadın" teması kullanılarak Akçakoca'da yürüyüş düzenlenmiştir. Sağlıklı Kadın'ın Mutlu Kadın olduğu teması vurgulanılarak yürüyüş sonunda Dünya Kadınlar Günü kapsamında Ruh Sağlığı, Obezite, Kronik Hastalıklar, Ana Çocuk Sağlığı gibi konularda standlar açılarak kadınların her açıdan bilinçlendirilmesine yönelik broşür dağıtımıyla birlikte halka gün boyunca şube çalışanları tarafından Halk Sağlığı Müdürlüğünün faaliyetleri hakkında bilgilendirmeler yapılmıştır.

          "Sağlıklı Kadın" teması kapsamında kadınlara gezici kanser araçlarıyla tarama yapılarak broşürler dağıtılıp bilgilendirmeler yapılmıştır. Erken tanı ve tedavinin önemi vurgulanarak tüm kadınlarımızın bu hizmetlerden ücretsiz yararlanacağı belirtilerek KETEM hakkında bilgilendirme yapılarak, tüm kadınlarımız KETEM'e davet edilmiştir. 

 

 

 

Sağlık Uygulamaları