TÜRKİYE MUHTARLAR DERNEĞİ DÜZCE ŞUBESİ HEYETİNİN İL  MÜDÜRÜMÜZE  ZİYARETİ

                 Türkiye Muhtarlar Derneği Düzce şubesi Başkanı Sn.Yaşar ÇENGEL, İstilli köyü Muhtarı Sn.Hüseyin ŞİMŞEK, Mahmure köyü  Muhtarı  Sn.Cafer AYDIN, Pınarlar  köyü  Muhtarı  Sn. Alaattin ÜSTÜN  ve  Düverdüzü köy Muhtarı Sn. Halit TEKİR  İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürü  Dr. Mustafa  ÖZYÖRÜK'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

            Ziyaret esnasında  Muhtarlar Derneği Başkanı Sn. Yaşar ÇENGEL; "Sayın müdürüm her ne kadar geç sayılmış olsa dahi muhtarlar derneği sağlık il müdürümüzü, yönetim kurulu arkadaşlarımızla bir nezaket ziyaretinde bulundu.Oysa buraya gelmeden önce valiliğimizin giriş kapısında tesadüfen karşılaşmış olup dolayısıyla da koluma girip beni makamınıza getirdiniz. Bu makamı daha önce görmediğim bir şekilde gördüm bunu söylerken de daha önce bir sağlık müdürlüğünün böyle şeffaf insanın içini kalbini ferah tutacak mekansal olarak odası yoktu, oda vardı ama fiziki anlamda çok değişikliğe uğramış ben şoke oldum. Bundan da mutluluk duydum.Dolayısıyla biz sizi geldiğiniz gün ziyaret edecektik , umre ziyaretinde olduğunuzdan dolayı umre dönüşünüzü bekledik. Ben bu konuyu muhtar arkadaşlarımla da paylaştım. Nasip mübarek bir cuma gününeymiş. Sizlerin burada vereceğiniz bütün hizmetlerde  bize sorulduğunda ben ve ekibim ve bütün muhtar arkadaşlar yanınızdayız. Devlet adına Millet adına burada  yapılması gereken herhangi bir hizmette bizlere sorulduğunda ayrıca yanınızdayız. Birlik ve beraberlik  içerisinde hizmet etmeye  çalışacağız. İlk gün tesadüfen geldiğimde de kurumunuzun birimlerini ve etrafta bulunan sağlık ocağı ebe evleri  vesaire kurumlarınızı tanımaya çıktığınızda gerek görsel gerekse yazılı basından takip etmekteydim. Sizin bu saatten sonra el attığınız hizmetlerin de yaptırdıklarınızı da görmüş olduktan sonra gerçekten sağlık alanında Düzce'nin sizinle bir ivme kazanacağı içimde hasıl olmuştur. Bu vesile ile bundan sonra yapacağınız kurumunuzla ilgili yatırımlarda Devlet ve Millet adına bizden de fikir istişare ederek birlik ve beraberlik  içerisinde en son söylenmesi gereken nokta olarak siyasilerin de bilgisi dahilinde bakanlık nezdinde kadar gidebilecek, bakanımıza da sizin dahilinizde derdimizi anlatabilecek kapasitede olduğunuzu ve arkamda da aşağı yukarı dört yüz tane muhtar arkadaş, ben şuraya  gidiyoruz dediğim zaman yalan olmasın bir gün  önce haberdar olduğumuzda  dört yüzü demeyeceğim ama  iki yüz elli üç yüz kişi hazır olur. Bu düşünce ile bundan sonra da yapacağınız hizmetlerin hem takipçisi hem yanında olacağız. Sizleri de ilerleyen günlerde müsait olduğunuz zamanlarda sizleri ve beraberinizde çalıştığınız mesai arkadaşlarınız ile birlikte hem muhtar arkadaşlarımız ile tanışma hem de muhtar arkadaşlarımızın yaşadıkları bölgelerdeki  sağlık açısından olan sorunları birebir yaşayan muhtar arkadaşlarımızdan dinleyerek, istişare ederek sonuca en iyi şekilde varabilmek adına ekibinizle birlikte en kısa zamanda sizleri  Muhtarlar Derneğinde iade i ziyarete bekliyoruz.Bundan sonra yapacağınız yatırımlarda inşallah devletimizin sağlık gücünün bir iki kademe daha bayrağını yukarı çıkacağı ümidiyle, O ışıltıyı ve hizmet  sevgisini sizlerin gözlerinden okuyorum, görüyorum,Tekrar hoş geldiniz, Hayırlı  uğurlu olsun"  dedi.

            İl  Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürümüz Dr. Mustafa ÖZYÖRÜK' de;"Tüm muhtarlarımıza ve Muhtarlar Derneği Başkanı  Yaşar  ÇENGEL'e nezaket ziyaretleri  için çok teşekkür ettiğini belirterek, "Hayatımda ilk defa geldiğim Düzce'de beni yalnız bırakmadığınız için samimi ve içten ziyaretiniz  için teşekkür ederim" dedi."Türkiye'de  ilk olarak yapacağımız bir projeyi sizinle başlatıyorum " dedi.Başkan Yaşar ÇENGEL ve yönetim kurulu üyelerinin  gönüllü fahri sağlık müfettişi olarak   görev  almalarının memnuniyet verici olduğunu belirtti. 

 

Sağlık Uygulamaları